Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích  

Výhodné balíčky

Náhodný tip


Novinky InfoČeskoPočasí v ČR

meteopress.cz meteopress.cz

Úvod - Historické zajímavosti - Střední Čechy - západ - Hrady, zámky a zříceniny - Rožmitál pod Třemšínem - ZÁMEK ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM


Upravit informace | Vložit novinku | Vložit akci | Tisknout

ZÁMEK ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM

Negarantovaná informace
Fotografie (1)[Zobrazit náhledy]

Město Rožmitál se nachází na jihozápadě středních Čech, v údolí při úpatí brdských vrchů. Osídlení Rožmitálska je archeologicky prokázáno již v 10. a 11. století v okolí chrámu povýšení sv. Kříže, písemné prameny potvrzují existenci Atiqua civitas – Starého města.Ve 13. století, kdy již Staré město jako sídlo pána krajiny nevyhovovalo, založil Oldřich z rodu Buziců jihovýchodně od Starého města kamenný vodní hrad. Na rožmitálském hradě se vystřídalo několik pánů (mezi nejvýznamnější patřil bezesporu Jaroslav Lev, který stál v čele pověstné diplomatické cesty Z Čech až na konec světa a jehož sestra Johana byla 2. manželkou českého krále Jiřího z Poděbrad).V 16. století za Gryspeků z Gryspachu byl rožmitálský hrad přestavěn na pohodlný zámek.Historické vybavení zámku zničilo několik požárů.

Otevírací doba
V současné době je zámek v majetku pražského arcibiskupství a podstupuje nákladnou rekonstrukci. Veřejnosti je proto nepřístupný.

Dostupnost Rožmitál p. T. leží asi 20 km jihozápadně od Příbrami. Město má autobusové spojení. Zámek se nachází u náměstí.


ZDROJ INFORMACÍ: www.czecot.cz


V okolí 10 km najdete

Města a obce
149 m ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM
7,0 km VYSOKÁ U PŘÍBRAMĚ
8,0 km BŘEZNICE
Historické zajímavosti
1,0 km FARNÍ KOSTEL POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM
6,8 km ZÁMEČEK VYSOKÁ U PŘÍBRAMI
8,0 km ŽIDOVSKÉ GHETTO A SYNAGOGA - BŘEZNICE
8,3 km ZÁMEK BŘEZNICE (NKP)
Kultura
78 m GALERIE POD ZÁMKEM ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM
125 m KINO ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM
126 m PODBRDSKÉ MUZEUM - ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM
6,8 km PAMÁTNÍK ANTONÍNA DVOŘÁKA VE VYSOKÉ U PŘÍBRAMI
Turistika
7,2 km TŘEMŠÍN U ROŽMITÁLU
Obchod a služby
171 m INFORMAČNÍ CENTRUM - ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM
  Další možnosti regionu ... Uvedené vzdálenosti jsou měřeny vzdušnou čarou.Komentáře k článku

Zatím nebyly k článku napsány žádné komentáře.
Přidejte vlastní komentář k tomuto článku
Vážení návštěvníci, komentáře k místu smí vkládat každý a bez přihlášení. Smyslem komentářů je předání dojmu či tipů ostatním. Nejedná se o chatovou místnost. Prosíme všechny přispívající o slušnost a věcnost. Vyhrazujeme si právo smazat příspěvky nesouvisející s tématem a příspěvky nesmyslné. Taktéž si vyhrazujeme právo rušit příspěvky porušující zákony ČR, vulgární, spamující, urážející, pomlouvající, nerespektující soukromí ostatních, příspěvky nezákonné, propagující jakoukoliv nesnášenlivost, diskriminaci či skrytou reklamu. Odesláním komentáře dáváte souhlas k uveřejnění Vaší IP adresy na serveru InfoCesko.cz. Vaše jméno či nick nesmí zneužít jméno známé osoby.
Redakce neodpovídá za obsah diskusních příspěvků.
Text komentáře:
Jméno:   Email (nepovinné):
CAPTCHA imageZadejte výsledek:
TOPlist
O projektu | Kontakty | Napište nám | Zákaznická zóna | Ceník reklamy | Ochrana osobních údajů | Cookies | Partneři | Ikona pro zpětný odkaz